top of page

O NÁS

VÁŽENÍ MILOVNÍCI A OBDIVOVATELE PAPOUŠKŮ

dovolujeme si vám poodhrnout oponu k naší srdeční záležitosti, chovu papoušků.

Jste-li "postižení" stejně jako my, jste na těchto stránkách správně. Rádi bychom vás zde seznámili s našim chovem. Mezi naše oblíbence patří Alexandr velký v mutacích, na které

se specializujeme. Hned v závěsu za nimi, v našem pomyslném žebříčku oblíbenosti, se nachází Barnard límcový a Papoušek červenokřídlý.

Můj první papoušek? Už si ani nevzpomenu. Mezi tou vší "havětí", která s námi doma žila, už ani nevím, který papoušek byl ten první.

Můj otec, vášnivý myslivec a milovník přírody, měl doma, snad mimo divočáka, téměř vše. Mezi naše spolubydlící patřili pávi, křepelky, kachny divoké, bažanti, perličky, králíci, slepice, morčata, sojka, poštolka, srneček... a mezi tím vším byl někde ten první... Tak jako jiní začínající chovatelé, i já jsem začínal s chůvičkami, zebřičkami, andulkami a podobně.

Brzy mě však chov těchto nenáročných druhů přestal uspokojovat a chtěl jsem si posunout laťku svého chovatelského umění o kousek výš. Za veliké podpory a obětavosti mého otce, jsme zcestovali téměř celou republiku při hledání a nákupu náročnějších druhů. S tím pochopitelně přišly další mé požadavky na výstavbu nových voliér. Co k tomu napsat více? Když na to dnes

s postupem času vzpomenu, měl se mnou opravdu peklo! Zase ze svých milovaných záhonků s mrkvičkou a rajčátky kousek ukrojil a přenechal mně, na co?....No přece na voliéry.

Ale znáte to, dáte prst a chtějí hned celou ruku. Takže jsem taťku připravil o další záhonek pro zeleninu. A ptáte se na co? No, přece na proso a jiné pamlsky pro mé papouščí miláčky.

A tak šel čas...Dnes je to 30 let, hm, počítám správně, skutečně 30 let... Dnes už tu můj otec není, ale jeho podporu a obětavost převzala moje manželka a matka mého syna.

Ani pro ni toto není úplně neznámé...i její otec byl “poděs”, chovající kde co....zase trošku z jiného soudku (hadi, králíci, husy, kuřata, šváby, myši, potkani, ještěrky, želvičky a už ani nevím, co dalšího). Taktéž úspěšný chovatel psů...

A má partnerka se tak najednou od psích miláčků dostala k chovu papoušků...

bottom of page